Pałac Watykański cz. 7

Sty 06

Pałac Watykański cz. 7

Parys przyznający pierwszeństwo piękności. Statua Pallady z dodaną głową, która równie jest piękną i starożytną. Penelopa na piedestale z płaskorzeźba przedstawiającą Sylena usługującego Bachusowi i Aryadnie. Amazonka, jedna z najpiękniejszych figur w tym zbiorze. Urania, jedna z muz. Pozydyp i Menander, znalezione blisko ś. Wawrzyńca in Paneperna. Penelopa zrozpaczona z odjazdu Tclemaka. Neptun. Apollo grający na cytrze. Świeczniki Barberini z białego marmuru, znalezione w willi Adriana.

Ariadna opuszczona i śpiąca. Urna pogrzebowa ze wschodniego alabastru, znalezioną w bliskości grobowca Augusta. Operacje anatomiczne, bardzo zajmujące z powodu, że nam dają poznać pojęcia starożytnych o anatomii. W środku tej galerii stoi wspaniała wanna ze wschodniego alabastru, znaleziona na placu de Duodici Apostoli. W głębi tej galerii jest:

Sala popiersi (Sala dei busti). W dwóch rzędach na marmurowych stołach jest umieszczona wielka liczba popiersi i głów. Na pięknej kolumnie z czarnego dawnego marmuru, jest umieszczona głowa Bachusa, zrobiona z czerwonego starego marmuru, znaleziona blisko Genezano. Na przeciwko jest kolumna z białego marmuru, a około niej jest przedstawiony taniec pór roku.

One comment

 1. Reklama /

  To Cię zainteresuje:

  krycie dachów
  pracownia architektoniczna poznań
  pralnia ekologiczna
  Pranie sofy Warszawa
  prawnik gdynia
  prawnik poznań
  producent kasetonów
  producent luster do makijażu
  producent luster na wymiar
  producent opakowań warszawa